Nr katalogowy: 1614
Arab z amforą
porcelana biała, ze skazami w masie; wys. 50 cm;
Francja - Limoges?, autor nieokreślony, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
od spodu sygn. wyciskiem: monogram wiązany GS.
na niskiej, okrągłej podstawie bosy, brodaty Arab, w chuście na głowie, przewiązanej agalem, w krótkiej, przepasanej tunice; lekko pochylony, dźwiga na lewym ramieniu glinianą amforę na wino, z prawą ręką wyciągniętą przed siebie; przy nodze mężczyzny leży drugi dzban-amfora;
Figura na dobrym poziomie artystycznym, jest najpewniej porcelanową kopią rzeźby metalowej (z brązu?). Mogła powstać w jednej z licznych wytwórni w ośrodku Limoges (znak podobny do marki wytwórni G. Serpaut?).