August SOKOŁOWSKI (1846 - 1921)
Nr katalogowy: 1003
Dzieje porozbiorowe narodu polskiego
z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów;
T. 1-4. Warszawa 1904-[1908]. 34 x 25 cm
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
z ilustracyami oraz reprodukcyami obrazów Matejki, Gersona, Stachowicza, J[uliusza] i W[ojciecha] Kossaków, Rozena, Ryszkiewicza i innych mistrzów polskich.
T. 1-4. Warszawa 1904-[1908]. 34 x 25 cm, oprawa półskórek, grzbiet 6-cio polowy, tytulatura i ozdobniki tłoczone złotem, górne brzegi kart barwione, w każdym tomie inne - ozdobne wyklejki z motywami historycznymi.
Obszerne, pięknie wydane dzieje Polski w latach 1796-1908 z niezwykle bogatą ikonografią. Zamieszczono po kilkaset ilustracji w każdym tomie (liczne portrety, widoki miast, sceny historyczne i rodzajowe, podobizny medali, faksymile dokumentów, mundury, ubiory ludowe) oraz kolorowe plansze przedstawiające mundury różnych polskich formacji wojskowych.
August Sokołowski (1846-1921), historyk, popularyzator naszej ojczystej historii, badacz dziejów powstań narodowych,autor poczytnych Dziejów Polski ilustrowanych t. 1-5, Wiedeń 1895-1901, profesor Uniwesytetu Jagiellońskiego.
2 400 zł