Nr katalogowy: 1901
Stół modernistyczny
fornir: orzech; płytki ceramiczne, metal; 49 x 155 x 65 cm.
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
niski, z prostokątnym masywnym blatem, wyklejonym płytkami ceramicznymi, wspartym na masywnej podporze i metalowej wąskiej prostokątnej platformie. Płytki o nieregularnej powierzchni, czerwono-pomarańczowo-granatowo-czarne, ujęte metalową ramą. Oskrzynienie i podpora fornirowane wzorzystym orzechem;
Niski stół (zwany potocznie stołem-ławą), zwykle ustawiany przy kanapie lub fotelach, o nowoczesnej, ascetycznej formie ozdobionej kosztownymi materiałami, przez co nawiązujący do luksusowych wyrobów w stylu art deco z lat 20. XX w.