Nr katalogowy: 1816
Ikona - Matka Boska Kazańska, w srebrnym okładzie i ozdobnej kasecie
tempera na desce, srebro częściowo złocone, pr. 84;
27 x 22 x 2 cm; Moskwa, 1889;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
obraz Marii z Dzieciątkiem, w okładzie z geometrycznie zdobioną bordiurą i nimbami o ząbkowanej, ażurowej krawędzi, tłoczonymi we wzory roślinno-geometryczne; na krawędzi okładu - cechy probiercze; ikona umieszczona w ozdobnej prostopadłościennej kasecie drewnianej, dębowej, na 4 klockowych, czernionych nóżkach; wieko i boczne ściany w okleinie orzechowej i mahoniowej; na wieku intarsja z motywem wydłużonej 8-ramiennej gwiazdy; pośrodku nałożony srebrny (?) orzeł dwugłowy rosyjski z herbem Moskwy - św. Jerzym na piersiach; wnętrze skrzynki wyścielone pąsowym aksamitem, z gniazdem na ikonę; powyżej umieszczona tabliczka mosiężna z rytym cyrylicą napisem fundacyjnym: „Ten obraz […] napisany 8 sierpnia 1897 roku dla […] Nowo-Troickiego Monastyru pod Moskwą”; zamek z kluczykiem;
tempera na desce, od spodu spłowiały plusz niegdyś złoty;
srebro częściowo złocone, pr. 84; 27 x 22 x 2 cm;
kaseta - dębina, orzech, mahoń, aksamit, srebro (?), mosiądz; 9,5 x 47 x 34 cm.
Moskwa, 1889;
ryza srebrna przełożona z innego obrazu, wcześniejsza - 1869: złotnik Michaił Dmitriewicz Szein (czynny od 1867); probierz A. Swieczin (czynny 1862-1875).