Nr katalogowy: 828
Pas kontuszowy lity, czterostronny
przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona;
dł. 408 cm, szer. 37,5 cm. Lipków k. Warszawy,
manufaktura Paschalisa Jakubowicza, przed 1794.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
głowy z parą krzaczków kwiatowych - przestylizowanych goździków; w narożnikach jednej z głów sygn.: „Paschalis”; środek w poprzeczne pólka na przemian z motywem rombów i gałązek tulipanowych; obrzeżenie z wicią kwiatową (goździki, tulipany); na prawej stronie tło głów srebrne, kwiaty oranżowe, seledynowe i błękitne; pólka z ornamentem geometrycznym w połowie złoto-beżowym, w połowie różowym; gałązki tulipanów białoróżowe i różowe, inne kwiatki błękitne; strona lewa z ciemnym, brązowym tłem głów i srebrnymi krzaczkami; pólka z wzorem kwiatowym na brązowym tle, z rombami srebrnymi w połowie na beżowym, a w połowie na niebieskim tle; frędzle doszyte, długie, srebrne;
przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona; dł. 408 cm, szer. 37,5 cm.
Lipków k. Warszawy, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, przed 1794.
(Przetarcia i rozsnucia nici w kilku miejscach).
90 000 zł