Nr katalogowy: 1704
Komplet do kawy i herbaty
srebro próby 800; waga 1686 g.
Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, cukiernicy dwuusznej, wewnątrz złoconej i mlecznika; naczynia na stopach profilowanych, owalne, z brzuścami rozszerzającymi się, z uskokowym przewężeniem u góry, dekorowane pionowymi taśmami z drobnych profili; nakrywki wysklepione zwieńczone wazowa gałką; ucha dzbanków z izolatorkami, ceowate, wylewy w formie dzióbków, wylew mlecznika trójkątny;
srebro próby 800;
dzbanek - wys. 26,2 cm, szer. 24 cm, głęb. 11 cm;
imbryk - wys. 18,5 cm, szer. 27 cm, głęb. 13,5 cm;
cukiernica - wys. 13,8 cm, szer. 19 cm, głęb. 10,7 cm;
mlecznik - wys. 13 cm, szer. 14 cm, głęb. 8 cm;
waga 1686 g.
Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.; sprzedawca - Hamburg, M.W. Brandt