Nr katalogowy: 1609
Zespół 66 płytek okładzinowych holenderskich
Holandia, kon. XVII - XVIII w.
(kilka sztuk z XIX w.)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
zespół tafelek okładzinowych, kwadratowych, z dekoracją m.in. motywami pejzażowymi, kwiatowymi (kosz z kwiatami, bukiet), przedstawieniami zwierząt, żołnierzy, wędrowców, pasterzy, bawiących się dzieci, motywami wiatraka lub żaglowca, scenami biblijnymi; drobne odpryski i uszkodzenia, niektóre płytki naprawiane (klejone);
fajans, szkliwo cynowe, kobalt, mangan, ok. 13-13,5 x 13-13,2 cm.
Holandia, kon. XVII - XVIII w. (kilka sztuk z XIX w.)
Interesujący zespół holenderskich płytek okładzinowych, o charakterystycznych schematach kompozycji (m.in. w kręgu, czy ze stylizowanymi motywami roślinnymi w narożach), pokazuje przekrój motywów zdobniczych od końca XVII po XIX wiek.