Nr katalogowy: 1603
Wazon z plastycznymi różami
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
o kolistym, lekko wydłużonym brzuścu, z szeroką szyjką zakończoną falbankową krawędzią; na zielonkawy brzusiec ze szkliwami rozmytymi pionowymi smugami nałożona plastyczna gałązka z kremowymi, żółtymi i malinowymi różami; odprysk szkliwa na skazie na brzuścu, drobne ubytki dekoracji plastycznej;
majolika, farby ceramiczne wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe, dekoracja plastyczna modelowana ręcznie; wys. 44,5 cm;
na spodzie wycisk: 901 (numer modelu).