Nr katalogowy: 903
Kanapa neorokokowa
buczyna; 88 x 114 x 67 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
o falistych elementach szkieletu, profilowanych i ozdobionych rzeźbionymi gałązkami kwiatowymi i rocailami, malowanych na złoty kolor, wyściełana na oparciu, bokach i siedzeniu, wsparta na czterech esowatych nóżkach. Oparcie lekko odchylone do tyłu i rozszerzające się ku górze, boki w formie falistych, schodzących ku dołowi skrzydełek, a siedzenie, lekko zaokrąglone z tyłu, od frontu proste;
buczyna; 88 x 114 x 67 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Kanapa neorokokowa o delikatnych dekoracjach na dobrym poziomie wykonawczym. Po konserwacji.