Nr katalogowy: 1824
Lampka na biurko, elektryczna
Europa Środkowa, Polska?; 1 ćw. XX w.
podstawa trójkątna o wyoblonych i ściętych narożach, wysklepiona dzwonowo, ozdobiona pośrodku laufrową sterczyną; trzon taśmowy, wygięty łukowo, zakończony oprawką żarówki; klosz szklany, tulipanowy, z falbaniastą krawędzią, z reliefowymi zdobieniami (listki winnej latorośli wpisane w owale i kółka);
stop cynowy, mosiądz, patyna; szkło prasowane, matowione; wys. 32,5 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 26 cm.