Nr katalogowy: 1810
Szczypce do rękawiczek, w etui
kość, dł. 15,8 cm, szer. 4 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
szczypce kościane, z dwu części połączonych sprężynką; etui prostokątne, o zaokrąglonych narożach, z drewna obciągniętego fioletowo-amarantowym aksamitem; od spodu 4 nóżki półkuliste, metalowe; brzegi okute listwami z brązu złoconego; na wieczku podłużny, wałeczkowaty uchwyt ze skóry oklejonej aksamitem, z końcówkami z blaszki mosiężnej; u nasady ażurowe, trójlistne szyldziki; wewnątrz wyściółka z kremowej mory, z wyłożonym aksamitem gniazdem na szczypce; koniuszek zabezpieczony półtulejką mosiężną; zameczek zatrzaskowy; na narożach wieczka widoczne ślady po nie zachowanych, ażurowych okuciach;
kość, dł. 15,8 cm, szer. 4 cm; etui - drewno, aksamit, mora, brąz złocony, mosiądz; 5 x 9,5 x 27 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.