majolika, mosiądz złocony, szkło; wys. 82,5 cm;
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider, 4 ćw. XIX w.
korpus majolikowy, wazonowy, z kulistym brzuścem i długą, walcowatą szyją; dekoracja z motywami groteski - muszle, putta, motywy zwierzęce, maszkarony, kwiaty, liście akantu; tło ciemno-brązowe, wzory kremowo-pomarańczowe; dół ujęty ażurową, mosiężną, złoconą podstawą na 4 nóżkach z motywami w duchu manieryzmu (kartusze, kaboszony, rollwerki); pojemnik na naftę szklany, półkulisty, przeźroczysty; klosz tulipanowy, mleczny, marmoryzowany;
kominek gładki, z przeźroczystego szkła; na pokrętle znak firmowy z parą skrzydeł, zębatym kołem i literami: „HS”;
majolika, mosiądz złocony, szkło; wys. 82,5 cm, średnica brzuśca 17 cm, średnica klosza 22,3 cm.