Nr katalogowy: 828
Para kandelabrów 5-świecowych
brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
stopy trójkątne, wysklepione, zdobione motywem palmet i kaboszonów w ujęciu małżowinowo-akantowym; powyżej kołnierze ze stylizowanych liści i nodusy opasane pierścieniem kaboszonów; trzony w formie figurek Turka i Turczynki, trzymających w uniesionej ręce pochodnie z płomieniem w kształcie kielicha kwiatowego, z którego wyrasta 5 ukwieconych gałązek akantowych stanowiących ramiona świeczników; na ich zakończeniach - ażurowe talerzyki i wazonowe tulejki na świece, opatrzone akantowymi profitkami;
brąz złocony i patynowany; wys. 63 cm, szer. ramion ca 35 cm; szer. podstaw ca 20 cm.
Francja, 3 tercja XIX w.