Fernand DUBOIS (1861-1939)
Nr katalogowy: 826
Patera - „Perła”
cyna; 34 x 37,5 x 3,2 cm.
Belgia, pocz. XX w.
w kształcie muszli, płaska, o nieregularnych krawędziach; w lustrze relief z postacią siedzącej, nagiej kobiety; nad jej głową - wśród promieni - napis: „LA PERLE”; wokoło - liście akantu; z prawej strony przy krawędzi sygnatura: „Fernand Dubois”; od spodu - kółeczko do zawieszania;
cyna; 34 x 37,5 x 3,2 cm.
Belgia, pocz. XX w.
Fernand Dubois - artysta belgijski - symbolista; rzeźbiarz i medalier.