Nr katalogowy: 819
Zegarek naręczny, damski, firmy DOXA
Szwajcaria, Neuchatel, firma DOXA,
lata 30. XX w.
koperta złota, w kształcie zbliżonym do prostokąta, dłuższe boki lekko łukowate; obramienie z wierzchu i na bokach - dekorowane grawerunkiem z motywem stylizowanej wici roślinnej; tarcza osłonięta wypukłym szkiełkiem, złocona, matowa; cyfry zgeometryzowane, arabskie; podziałka minutowa w formie kreseczek; u góry napis: „DOXA”, u dołu tarczka z sekundnikiem; pasek skórzany, brązowy, od spodu skóra czarna, ze złotym napisem: „18 H / HIRSCH / WILDBOARD”;
złoto pr. 0,585, szkło; skóra; wymiary koperty 2,7 x 2,5 cm.
Szwajcaria, Neucha^tel, firma DOXA, lata 30. XX w.