Nr katalogowy: 723
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 4 cechowane, waga 419 g.
Niemcy, lata 20. XIX w.
prostopadłościenna, o wyoblonych narożach, z otworem na kluczyk (zachowany) z szyldzikiem w formie wieńca laurowego, z nakrywką lekko wysklepioną, dekorowaną plakietką z przedstawieniem półnagiego mężczyzny powożącego kwadrygą, ujętą na krawędzi moletowanym pasem ornamentu palmetowego;
srebro próby 4 cechowane (nieczytelna cecha prawdopodobnie miejska, litera H w kole, polskie cechy dodatkowe stosowane po 1963 roku); wys. 7,5 cm, szer. 13,2 cm, głęb. 9 cm; waga 419 g.
Niemcy, lata 20. XIX w.