Nr katalogowy: 720
Kandelabr czteroświecowy
srebro próby 3, waga 955 g.
Wiedeń, złotnik Karl Weichesmu¨ller, 4 ćw. XIX w.
na okrągłej, wysklepionej stopie z tralkowym trzonem zakończonym tulejką , grawerowane w motywy geometryczne i roślinne; w tulejce osadzona nastawa (dobierana) z trzonem tralkowym, od którego odchodzą trzy esowate ramiona zakończone wazonowymi tulejkami z rozchyloną krawędzią, z dobieranymi talerzykami (polskie cechy z okresu międzywojennego); trzon zwieńczony analogicznie;
srebro próby 3 ( głowa Diany z 3 i literą A, monogram złotnika KW w owalu ); wys. 51, 5 cm, szer. 33 cm; waga 955 g.
Wiedeń, złotnik Karl Weichesmu¨ller (czynny od 1871-ok.1900), 4 ćw. XIX w.
Analogiczny świecznik (bez nastawy) sprzedany w domu aukcyjnym VAN-HAM (kat. 327, 1515, 16.11.2013).