Nr katalogowy: 712
Cukiernica art déco
srebro próby 3 cechowane, waga 311 g.
Kraków, lata 30. XX w.
na planie sześcioboku, gładka, wsparta na czterech drewnianych, sześciobocznych nóżkach, z korpusem sarkofagowym, z nakrywką z profilowaną krawędzią, na zawiasie, zwieńczoną drewnianym, sześciobocznym uchwytem, z boku drewniane, trójkątne ucha, osadzone w srebrnych tulejkach, wnętrze złocone;
srebro próby 3 cechowane (cecha probierni krakowskiej z próbą, monogram złotnika AR), drewno czernione; wys. 10,3 cm,
szer. 18 cm, głęb. 11 cm; waga 311 g.
Kraków, lata 30. XX w.