Nr katalogowy: 613
Flakon toaletowy
Rosja, Wierbiłki - fabryka porcelany Francisa
Gardnera (wg właściciela), ok. poł. XIX w.
o wysmukłym, uskokowym brzuścu, z płaskim korkiem; malowany w kremowo- różowe pasy ze szlakami złoconego ornamentu liściastego i kratownicy ze złoconych kół i 4-dzielnych rozetek; na pasie z kratownicą wokół brzuśca trzy wiśniowe owale z perełkowaniem i motywem złoconego kwiatu; lekko przetarte złocenia, szczególnie przy krawędzi wylewu;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, częściowo grawerowane; wys. 18,5 cm;
sygn.: dwie ryte kreski.
Rosja, Wierbiłki - fabryka porcelany Francisa Gardnera (wg właściciela), ok. poł. XIX w.