Nr katalogowy: 609
Amor jako kowal
Miśnia, model Heinricha Schwabe (1847-1924),
XIX/XX w.
na kolistym, profilowanym postumencie uskrzydlone nagie putto w fartuchu kowala i małej czapeczce na kędzierzawych włosach; trzyma w szczypcach serce, oparte o stojące na pieńku kowadło, a w uniesionej lewej dłoni- młotek; w dłoni zachowany trzonek młotka, ślady klejenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm; średn. podstawy 8,7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, ryte: L 114 (numer modelu), 101, wycisk: F
Miśnia, model Heinricha Schwabe (1847-1924), XIX/XX w.
Figurka należy do serii 26 amorków na postumentach (numery modeli L 101 - do L126), zaprojektowanej ok. 1877-1880 przez Heinricha Schwabego (1847-1924), rzeźbiarza i architekta współpracującego z Miśnią.
1 400 zł