Wojciech GERSON (1831-1901)
Nr katalogowy: 1017
Kazimierz Molendziński
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych,
Warszawa [1939],
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa [1939], całkowite opracowanie graficzne Anatol Girs i Bolesław Barcz; 31 x 25 cm; oprawa współczesna, półskórek, rogi w skórze, tłoczona złotem tytulatura na grzbiecie, 20 obrazów Gersona na oddzielnych wklejkach (w tym 6 w kolorze, barwny portret artysty). Zawiera spis 505 prac malarskich Gersona (z podanymi wymiarami) spisanych w notatniku artysty oraz faksymile jego sygnatury.
Stan zachowania nieomalże idealny.