Nr katalogowy: 614
Wazonik z pejzażem w typie dalekowschodnim
kamionka(?) jasna, Chiny, XVIII w. (?)
cylindryczny, zwężony przy podstawie i pod niską, obręczową szyjką; wokół brzuśca stylizowany pejzaż w typie dalekowschodnim, z kamiennym mostem o dwu przęsłach, pasmem stożkowych gór, motywami architektury ogrodowej, wierzbą (?) i wazonem z kwiatami;
kamionka(?) jasna, kobalt podszkliwny (dekoracja z użyciem patronów?), szkliwo ołowiowe z krakelurą; skazy na brzegu, pod szyjką i przy krawędzi podstawy;
wys. 9,7 cm, średn. 10,5 cm; nie sygnowany.
Chiny, XVIII w. (?)