Nr katalogowy: 1803
Brelok pieczętny, z herbami szlacheckimi
kryształ górski, szlifowany i rżnięty;
dł. 3,4 cm, wymiary pól 3 x 2,7 cm.
Niemcy, XIX w.
rżnięty w krysztale górskim, o trzech ściankach z owalnymi polami pieczętnymi z wyobrażeniem tarcz herbowych otoczonych labrami; jeden z herbów należał do familii von Gabelentz, związanej z miastem Altenburg w Turyngii i zamkiem Poschwitz; pozostałych herbów (zapewne niemieckich) nie rozpoznano; dwie boczne powierzchnie breloka - wypukłe, fasetowane, z wywierconymi otworami, w których pierwotnie mocowana była oprawa z ośkami do zawieszania (obecnie nie zachowana);
kryształ górski, szlifowany i rżnięty; dł. 3,4 cm, wymiary pól 3 x 2,7 cm.
Niemcy, XIX w.
Ród Gabelentz posiadał też włości na Pomorzu; w XIX w. należał do nich m.in. dwór w miejscowości Fritzow (obecnie Wrzosowo k. Kamienia Pomorskiego). W Herbarzu Niesieckiego wspomniane jest spolszczone nazwisko Gableniec familii z okolic Malborka.
1 400 zł