Nr katalogowy: 842
Zegar kominkowy z figurką Napoleona
brąz złocony, patynowany, mosiądz, stal;
wys. 29 cm, szer. 32,6 cm, głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.
podstawa na planie prostokąta, boki o falistych spływach, front trapezowaty, dekorowany reliefowo - z diabolicznym maszkaronem pośrodku i motywami akantu i muszli wokoło; wyżej skała zwieńczona pniem drzewa, z wmontowanym mechanizmem zegara, opatrzonym paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu bity numer: „3663”; tarcza z rzymskim podziałem godzinowym, w obramieniu z motywem sznura i 2 pasów perełek; z prawej strony oparty o skałę Napoleon - w bikornie, płaszczu, mundurze z bulionami i orderem Legii Honorowej; w prawej ręce trzyma lunetę - perspektywę, lewą chowa w zanadrze charakterystycznym gestem;
brąz złocony, patynowany, mosiądz, stal; wys. 29 cm, szer. 32,6 cm, głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.