Nr katalogowy: 827
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie
tempera na desce z kowczegiem; złocenia;
drewno lipowe, rzeźbione, złocone, szkło;
Rosja, XVIII/XIX w.?
Maria z głową pochyloną w prawo, ku Dzieciątku stojącemu z prawą ręką wyciągniętą w geście błogosławieństwa; tło i bordiura - złote; na bordiurze z lewej strony postać św. Symeona, z prawej - św. Anny; malowidło ujęte profilowaną, złoconą ramką oraz - ramą zewnętrzną, ażurową, rzeźbioną w lipowym drewnie, złoconą: u góry lambrekin z chwostami, po bokach spiralne kolumny, nad nimi w narożach - rozety (lewej brak); bliżej ikony ażurowa wić kwiatowa; drewniana gablota kiotu zamknięta łukiem typu „ośli grzbiet”, z oszklonymi drzwiczkami na zawiasie;
tempera na desce z kowczegiem; złocenia; drewno lipowe, rzeźbione, złocone, szkło; ikona 30,6 x 25,7 cm; kiot 63 x 51 x 13 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.?