Nr katalogowy: 712
Cukiernica
srebro próby 84, waga 374 g.
Europa Zach., pocz. XX w
na kolistej stopce, gruszkowata dekorowana czterema pionowymi żebrowanymi taśmami z listkami w tle, z boków dwa ceowate ucha, nakrywka wysklepiona zwieńczona stylizowanym pąkiem na liściastej rozecie; wnętrze złocone;
srebro próby 84 (z cechą ryskiego urzędu probierczego dla wyrobów importowanych); wys. 15,2 cm, szer. 16,4 cm, głęb. 12,2 cm; waga 374 g.
Europa Zach., pocz. XX w.