Nr katalogowy: 707
Sosjerka na podstawce z chochelką
srebro z głowa Minerwy cechowane, waga 820 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
na półmiskowej, czterodzielnej podstawce obrzeżonej półwałkiem z liści laurowych ujętych w przewiązki; czara wsparta na wielolistnej stopie z cokolikiem, owalna, z dwoma wylewami na osi dłuższej, na osi krótszej uchwyty ze splecionych gałązek z lancetowatymi listkami, obrzeżona analogicznie jak podstawka, wewnątrz złocona; dołączona dobierana chochelka do sosu o owoidalnym, wewnątrz złoconym czerpaku, z monogramem GM na trzonku;
srebro z głowa Minerwy cechowane (cecha państwowa, monogram złotnika nieznany); wys. 9,8 cm, szer. 26,7 cm, głęb. 16,2 cm; łyżka - dł. 20 cm, szer. 7 cm; waga 820 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.