Nr katalogowy: 615
Beczułka - naczynie na wino
Niemcy, XIX/XX w. - pocz. XX w.
naczynie na wino o kształcie beczułki z kranikiem i pokrywką na boku, leżącej na szpulowym cokole oplecionym plastyczną gałązką chmielu z szyszkami; wokół beczki reliefowa dekoracja kwiatowa oraz gałązka winorośli, w układzie pasowym; od frontu siedzące dwa karły ze szklanicami i gronem winnym, a nad kranikiem napis
w kartuszu: Im/ Wein nur allein/ ist Wahrheit / (w winie jest jedynie prawda); kilka ubytków dekoracji plastycznej (listków chmielu na stopie i beczce);
kamionka, farby ceramiczne, szkliwo solne; kranik metalowy;
wys. 48 cm, średnica podstawy cokołu 22,5 cm, dł. 34 cm, średnica beczułki ok. 28 cm;
nie sygnowana.