Nr katalogowy: 612
Maselnica ze złoceniami roślinnymi
Śląsk, Wałbrzych (Altwasser), Carl Tielsch & Co. ,
ok. 1845-1848
z talerzową podstawą o 12-segmentowym, puklowanym kołnierzu o wyzębionej krawędzi, z płaską pokrywą
z gałązkowym uchwytem; kanelowaną w motyw roślinny; wokół pokrywy złocony szlak drobnego ornamentu liściastego z dwiema kompozycjami większych trójlistków; krawędzie złocone; złocenia przetarte;
porcelana, złocenia; wys. 8 cm; średn. podstawy ok. 20 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: stylizowany orzeł i litery TPM
Śląsk, Wałbrzych (Altwasser), Carl Tielsch & Co. , ok. 1845-1848