GIOVANNI DE MARTINO (1870-1938)
Nr katalogowy: 1204
Mały rybak
brąz, zielona patyna; wys. 71,5 cm,
Włochy, pocz. XX w.
figura uśmiechniętego, bosego chłopca w krótkich spodenkach i kapeluszu z szerokim rondem, niosącego w prawej ręce koszyk z rybami, stojącego na skale, po której z boku pełznie krab; sygn. na podstawie: „G. DEMARTINO”;
brąz, zielona patyna; wys. 71,5 cm, szer. 27 cm, głęb. ca 29 cm.
Włochy, pocz. XX w.