Nr katalogowy: 201
Akt
Czechy, Znaim, Zakład Ceramiki Artystycznej
Roberta Mathiasa i Juliusa Slamy (zał. 1946),
2 poł. XX w.
akt młodej, leżącej na boku kobiety, z głową wspartą na ugiętym ramieniu i lekko podwiniętymi nogami;
fajans, szkliwo brązowe półmatowe; dł. ok. 50 cm;
sygn. wyciskami: MADE IN / CZECHOSLOVAKIA, 3, 1495 (numer modelu) oraz pionowa strzałka z kwadratem poniżej i napis: KERAMIA.
Czechy, Znaim, Zakład Ceramiki Artystycznej Roberta Mathiasa i Juliusa Slamy (zał. 1946), 2 poł. XX w.
Wytwórnia znana z produkcji masek ceramicznych i plastyki figuralnej;
wiele projektów opracował dla niej Karl Grössl, ceramik czynny także we wczesnych latach 50.XX wieku w znanej wiedeńskiej pracowni „Keramos”; oferowany akt mógł powstać według projektu Grössla.