Nr katalogowy: 708
Szkatułka na cygara
Europa Środkowa, XIX/XX w.
na 4 szpulowych nóżkach, prostopadłościenna, z wiekiem na zawiasach, fornirowana czeczotą orzechową, z okuciami
w formie listew mosiężnych sadzonych kwietnymi guzami; na ściankach bocznych para antab w konwencji
geometrycznej secesji; zamek wpuszczany stalowy, z kluczykiem; wnętrze dwudzielne, obite blachą mosiężną; spód
skrzynki oklejony zielonym suknem; drewno orzechowe, mosiądz, brąz, złocenia, stal, sukno; wys. 15 cm, szer. 31 cm,
głęb. 20 cm; Europa Środkowa, XIX/XX w.