Nr katalogowy: 707
Talerz dekoracyjny
Królewskie Pruskie Odlewnie Żeliwa,
Gliwice-Berlin-Seyn; lata 30.-40. XIX w.
kolisty, ażurowy; w lustrze - wkomponowane w krzyż grecki - motywy groteski z wicią roślinną i wypełniającymi
4 soczewkowate pola wyobrażeniami antycznych bóstw morskich: trytonów i hipokampów; w centrum promienista
rozeta opasana stylizowaną wicią z szyszkami; brzegi talerza bogato zdobione wicią akantową; na spodzie sygnatury -
2 kartusze: w jednym litery HA/G pod koroną królewską, drugi zatarty, nieczytelny;
żeliwo, odlew; wys. 4 cm, średnica 28 cm;
Królewskie Pruskie Odlewnie Żeliwa, Gliwice-Berlin-Seyn; lata 30.-40. XIX w.