Nr katalogowy: 515
Serwis do kawy Sansouci,
z dekoracją kwiatową, przeznaczony dla 12 osób;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 20./30. XX w.
z dekoracją kwiatową
przeznaczony dla 12 osób; składa się z dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywą, mlecznika, 12 filiżanek ze spodkami, 12 talerzyków deserowych i większego talerza
deserowego; razem: 28 sztuk. Naczynia z reliefem z treliażem i gałązkami oraz rocaillowymi rezerwami, z barwną dekoracją kompozycjami kwiatowymi w rocaillowych
rezerwach i drobnymi rzutami kwiatowymi.(Pęknięty jeden talerzyk deserowy). Porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wymiary: dzbanek wys.
25 cm; cukiernica wys. 13 cm, szer. (z uchami) 26,5 cm; mlecznik wys. 10 cm; filiżanki wys. 4,5 cm, średn. 8,5 cm; spodki wys. 1,8 cm, średn. 14 cm; talerze
deserowe wys. 2,4 cm, średn. 17,2 cm; talerz większy wys. 3,2 cm, średn. 25,3 cm; naczynia sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ SELB · BAVARIA/
SANSSOUCI; lub: Rosenthal/ korona/ SELB · GERMANY/ SANSSOUCI , na cukiernicy i trzech talerzykach dodatkowo: Echt/ Elfenbein; talerz duży: ROSENTHAL/
korona/ GERMANY/ SANSSOUCI/ ·
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 20./30. XX w.; duży talerz - okres powojenny ( po 1957 roku)
Zespół z najpopularniejszą dekoracją barwną, jedną z około dwudziestu, stosowanych na modelu Sanssouci; naczynia dobierane, z różnych lat okresu międzywojennego (różnice
odcienia kremowego).