Serwis obiadowy Maria
z dekoracją kwiatową, dla 6 osób;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala,
okres międzywojenny (lata 20.)
z dekoracją kwiatową, dla 6 osób
składa się z 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich, 6 talerzy do przystawek, 5 półmisków podłużnych
różnej wielkości, salaterki, sosjerki z talerzową podstawą, wazy do zupy z pokrywą
i dzbanka; razem 27 sztuk. Naczynia z reliefem z różą wokół ośmiokątnych krawędzi i dekoracją barwną
luźnym bukietem i rzutami „niemieckich” kwiatów, w zgaszonej tonacji. (Drobne szczerbki dwu talerzy do
przystawek, 1 półmiska i sosjerki; niewielkie przetarcia dekoracji barwnej). Porcelana, druk barwny
naszkliwny, złocenia; wymiary: talerze głębokie wys. 3,6 cm, średn. 24,6 cm; talerze płytkie wys. 2,6 cm, średn.
24,8 cm; talerze do przystawek wys. 1,8 cm, średn. 22 cm; półmiski: 4 x 24 x 37,6 cm (1 szt.); 3,5 x 20,5
x 32,5 cm (1szt.); 2,7 x 15,3 x 24,3 cm (2 szt.); 3,3 x 13,5 x 25 cm (1 szt.); sosjerka: 9,5 x 24 x 14,5 cm; waza: wys.
20 cm, szer (z uchami) 26 cm; dzbanek wys. 18 cm, salaterka wys. 7 cm, średn. 24,5 cm;
naczynia sygnowane drukiem zielenią chromu: korona zamknięta/ Rosenthal/ SELB · BAVARIA / MARIA, oraz
napisem: Modell von Ph. Rosenthal.
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthala, okres międzywojenny (lata 20.)