Nr katalogowy: 513
Cache-pot z podstawą,
z dekoracją kwiatową;
Rosja, Gorbunowo/k Moskwy, fabryka porcelany
Aleksandra Popowa, 2 ćw. XIX w.
kielichowo rozchylona osłonka na doniczkę, z profilowaną krawędzią, podstawka okrągła. Na niebieskim brzuścu dwie owalne rezerwy obwiedzione złoceniami
i szarymi gałązkami drobnych różyczek, wypełnione barwnymi kompozycjami kwiatów polnych (róże, powoje, dzwonki). Krawędzie i podstawa złocone
Wyszczerbienie przy dolnej krawędzi donicy, zamalowane; przetarte złocenia.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm (z podstawą), średn. brzegu 20 cm, średn. podstawy 15 cm;
sygn. kob. podszkl. cyrylicą , na donicy wyciski: 8,6.
Rosja, Gorbunowo/k Moskwy, fabryka porcelany Aleksandra Popowa, 2 ćw. XIX w.