Nr katalogowy: 512
Wazon dekoracyjny z nakrywą
Nieustalona manufaktura europejska,
Włochy?, Francja?, XIX w.?
o zwężającym się ku dołowi brzuścu, z wydzieloną stopką, krótką szyjką i kopułową nakrywą
z kołnierzem i tralkowym uchwytem. Dekoracją barwna wokół brzuśca i pokrywy w układzie
trójdzielnym, w typie dalekowschodnim: w rezerwach wydzielonych kobaltową obwódką - luźne
kompozycje kwiatowe z owadami, pomiędzy rezerwami stylizowane gałązki paproci w podłużnych
polach i motyw czerwonych spiralek.
Fajans, szkliwo cynowe, farby wysokich temperatur; wys. 44,5 cm;
sygn. kobaltem: romb z kreską (stylizowany latawiec)
Nieustalona manufaktura europejska, Włochy?, Francja?, XIX w.?
Będący w zasadzie majoliką (technologia farb wysokiego ognia), wazon nawiązuje kształtem
i dekoracją do XVIII-wiecznych wyrobów holenderskich.