Nr katalogowy: 916
Serwantka w stylu Thomasa Sheratona
jawor, orzech, palisander; 150,4 x 133 x 45 cm;
Rumunia, Timisoara, I. P. L., 1975.
niska, o prostych bokach i froncie, przeszklona z trzech stron, zamykana dwuskrzydłowo, z dwoma szufladami w nieco szerszym cokole, wsparta na czterech esowatych nóżkach, fornirowana, intarsjowana we wzory floralne;
na plecach nalepka papierowa firmy handlowej zajmującej się eksportem mebli: Exportateur Tehnoforestexport Pista Rosseti 4 Bukarest, informująca o producencie: I.P.L. Timisowara i czasie wykonania 29.XI.1975, jak również typie i wykorzystanym wzorze Speisezimmer Sheraton. Nalepka dotyczy wszystkich mebli z tego kompletu prezentowanych w katalogu, tj. obok omawianej serwantki, także bufetu oraz stołu i sześciu krzeseł.
Serwantka z kompletu mebli do jadalni inspirowana wzorami mebli angielskich z 2 poł. XVIII w.