Nr katalogowy: 915
Bufet w stylu mebli Thomasa Sheratona
jawor, orzech, palisander; 116,5 x 266,5 x 51 cm.
Rumunia, Timisoara, I. P. L., 1975.
wysoki, o prostych bokach i froncie, trzydrzwiowy, czteroskrzydłowy, z trzema szufladami w szerszym cokole, wsparty na czterech esowatych nogach, fornirowany intarsjowany w motywy floralne. Na wewnętrznej stronie drzwiczek prawej szafki trzy niewielkie półki szklane z metalowymi relingami a we wnętrzu tej szafki dwie szklane półki (zachowana jedna). W środkowej i lewej szafce po jednej półce;
Bufet z kompletu mebli do jadalni inspirowany wzorami mebli angielskich z 2 poł. XVIII w.