Nr katalogowy: 914
Toaletka secesyjna
dębina, brzoza, mahoń, platan; 138,5 x 115 x 46 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
w formie stolika z szufladą po środku i szafkami na bokach, z lustrem na blacie ujętym na bokach parami szafek, fornirowana, intarsjowana, ozdobiona mosiężnymi okuciami. Lustro w formie prostokąta leżącego, zaokrąglone w górnych narożach, u góry po środku łukowate. Blat wyklejony skórą. Lica ozdobione prostokątnymi polami ujętymi żyłką, drzwiczek wypełnione rombami. Nogi esowate;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Mebel formą nawiązujący do wzorów secesyjnych i klasycyzujących właściwych dla meblarstwa Europy Zachodnio-północnej.