Nr katalogowy: 905
Szafka w stylu II cesarstwa
brzoza?, sosna, mahoń, 103, 5 x 105,6 x 30 cm;
Europa Zachodnia, Anglia lub Francja, 3 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, zamykana dwoma, przeszklonymi skrzydłami, wsparta na konsolowych nóżkach, fornirowana, czarno-lakierowana, ozdobiona mosiężnymi okuciami i owalnymi płytkami porcelanowymi z dekoracja kwiatową. We wnętrzu dwie półki.
Skromna szafka w stylu z lat 70. XIX wieku objawiającym się m.in., lakierowanymi na czarno powierzchniami oraz dekoracjami z mosiężnych listew oraz porcelanowych płytek. Maniera ta nawiązywała do stylu z okresu panowania Napoleona.