Nr katalogowy: 903
Bufet art déco
mahoń, palisander; 93 x 149,8 x 74 cm.
Francja, lata 20./30. XX w.
o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, z czterema szufladkami w pionowym rzędzie, na bokach zamykany pojedynczymi drzwiczkami. Z blatem profilowanym, na którym węższa płyta. Fornirowany palisandrem, z obrzeżami czernionymi oraz chromowanymi dekoracyjnymi uchwytami. We wnętrzu pojedyncze półki;
Francja, lata 20./30. XX w.
Mebel nawiązujący do luksusowych wyrobów meblarstwa francuskiego z okresu art déco. Masywny i elegancki mebel, fornirowany egzotyczną, wzorzystą okleiną i ozdobiony kontrastującymi z nim chromowanymi okuciami.