Nr katalogowy: 833
Zegar ścienny typu cartel
Francja, Paryż, zegarmistrz Jean (?) Dupas,
Rue de Ménilmontant, ok. poł. XIX w.
w osiowej obudowie z brązu złoconego, w formie amfory z wolutowymi uchwytami; po bokach ażurowa kratka, akantowe gałązki i girlandy laurowe;
zakończenie u dołu w kształcie owocu granatu; w zwieńczeniu wazon z karczochem; mechanizm w cylindrycznej puszce, z biało emaliowaną tarczą osłoniętą wypukłym szkłem; cyfry arabskie, czarne, u dołu napis czerwony: „Dupas A Paris”; paryski system bicia godzin i półgodzin;
brąz złocony, szkło; wys. 56,5 cm, szer. 27,5 cm, głęb. 11 cm.
Francja, Paryż, zegarmistrz Jean (?) Dupas, Rue de Ménilmontant, ok. poł. XIX w.