Nr katalogowy: 816
Lorgnon z łańcuszkiem
mosiądz złocony, emalia, szkło;
Francja? XIX/XX w.
z owalnymi szkiełkami w mosiężnej, złoconej oprawce i ozdobnym, zbliżonym do owalu uchwytem, stanowiącym zarazem etui, w którym szkła kryją się po złożeniu; uchwyt mosiężny, złocony, dekorowany wzdłuż krawędzi gałązkami kwiatowymi, z obu stron wypełniony emalią, ze stylizowanymi motywami kwiatowymi na złotym tle;
mosiądz złocony, emalia, szkło; dł. 7,4 cm, szer. 2,5 cm, głęb. 1 cm; szer. po rozłożeniu szkieł - 8,8 cm.
Francja? XIX/XX w.