Nr katalogowy: 1602
Serwis do kawy, neobarokowy, z rocaillami i opalizacją
Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta Buksowicza,
lata 60./70. XX w.
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 małych filiżanek ze spodkami. Naczynia o groszkowanych, opalizujących brzuścach, z ceglastymi polami obwiedzionymi złoconymi reliefowymi rocaillami; wnętrza filiżanek, krawędzie uszek, pokrywek i dziobka z ptasią główką - złocone; jeden spodek klejony;
farby opalizujące i naszkliwne, złocenia;
wymiary:
dzbanek wys. 19,8 cm;
cukiernica wys. 10 cm;
mlecznik wys.8,3 cm;
filiżanki wys. 5 cm; spodki wys.1,5 cm, średn.11,2 cm;
sygn. drukiem opalizującym srebrzysto -miedziowym: wazon z literami ZB wpisanymi w brzusiec i gałązkowymi uchwytami, powyżej: ·STEATYT· poniżej: KATOWICE ;
Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta Buksowicza, lata 60./70. XX w.