Nr katalogowy: 1601
Wazon z mosiężnym okuciem
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane kryształowo;
Czechy? XX w.
kolista stopa rżnięta w wielopromienną gwiazdę; korpus koniczny, górą rozchylony kielichowato; część dolna szlifowana w rombową kratkę, oddzielona poziomym, głębokim rowkiem od rozchylonej części górnej zdobnej drobną kratką brylantową; krawędź wylewu ujęta mosiężnym, złoconym okuciem, dekorowanym po zewnętrznej stronie moleta z lancetowatych listków lauru;
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane kryształowo; mosiądz złocony, moletowany; wys. 22 cm, średnica stopy 9 cm, średnica wylewu 15,2 cm.
Czechy? XX w.