Nr katalogowy: 611
Serwis deserowy Bałtyk
Polska, Ćmielów, Fabryka Porcelany i Wyrobów
Ceramicznych „Ćmielów” Sp. Akc., proj. Bogumił Marcinek,
ok. 1930, okres międzywojenny(?)
składa się z dzbanka do herbaty z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami; naczynia o lekko konicznych brzuścach, uskokowych uszkach, zdobione wokół krawędzi ornamentem kobaltowej i złotych obwódek oraz złotej koronki; krawędzie złocone; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
dzbanek - wys. ok. 25 cm;
cukiernica - wys. 11,3 cm;
mlecznik - wys. 12 cm;
filiżanka - wys. 4,8 cm, średn. 9,8 cm;
spodek - wys. 2 cm, średn. 15,4 cm;
sygn. wyciskiem: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELóW i pozioma strzałka lub Ć w trójkącie, 1, druk czarny: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELóW/ RĘCZNIE MALOWANE/ 2273, wyżej półkoliście: SPECJALNY GATUNEK.
Polska, Ćmielów, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych „Ćmielów” Sp. Akc., proj. Bogumił Marcinek, ok. 1930, okres międzywojenny(?)