Nr katalogowy: 913
Komoda rokokowa
sosna, fornir - orzech, intarsje - orzech,
śliwka; 87,3 x 126 x 63 cm.
Niemcy (Południowo-wschodnie?), ok. poł. XVIII w.
o prostych bokach i falistym froncie z uskokami na jego bokach, trzyszufladowa, fornirowana intarsjowana, wsparta na czterech toczonych nóżkach w kształcie spłaszczonych kul. Na blacie i licach szuflad prostokątne pola wyznaczone wstęgą, w których wnętrzu dekoracja z równoramiennych rombów w układzie sieciowym. Okucia mosiężne ozdobione rocaillami. Na plecach dwie papierowe nalepki przewozowe, kolejowe kolei regionalnej: Grossh. [Grossherzoglich] Badische Staatseisenbahnen von Mannheim nach … adt a. R [am Rhein];
sosna, fornir - orzech, intarsje - orzech, śliwka; 87,3 x 126 x 63 cm.
Komoda o formie rokokowej, ozdobiona intarsjowanymi rombami popularnymi zarówno na terenie Południowo-wschodnich Niemiec, jak również Austrii. Zachowane nalepki papierowe wskazują, że komoda była przewożona koleją regionalną funkcjonującą terenie Badenii-Wirtembergii od 1840 roku. Fragmentarycznie zachowana nazwa miejscowości docelowej może sugerować jedną ze stacji innej regionalnej linii, z którą powyższa była powiązana w późniejszym okresie.
15 000 zł