Nr katalogowy: 905
Stół klasycyzujący
konstrukcja - mahoń, fornir - orzech; 78,5 x 395,5 x 151 cm.
Europa Zachodnia, Anglia (?), podstawy 1 ćw. XX w.,
blat po poł. XX w.
z owalnym blatem, wspartym na czterech podstawach w formie trzonów rozwidlonych w trójnogi i zakończonych rolkami. Zakończenia kanelowanych nóg ujęte okuciami mosiężnymi. Blat ujęty obramieniem i żyłką;
Europa Zachodnia, Anglia (?), podstawy 1 ćw. XX w., blat po poł. XX w.
Stół konferencyjny o typowym kształcie mebli z pocz. XX wieku w stylu Edwarda VII, kiedy klasycyzm znowu stał się modny. Podobne stoły wsparte na kilku oddzielnych podstawach, oryginalnie miały blaty także składane z kilku elementów. Kształt i dekoracja fornirowana i intarsjowana blatu naśladują stoły edwardiańskie.