Nr katalogowy: 903
Biurko art deco
sosna, sklejka, fornir - orzech; 77 x 145 x 76 cm.
Polska, 1 poł. lat 30 XX w.
wolnostojące, prostokątne, o zaokrąglonych narożach, z szufladą pod blatem i miejscem na kolana pod nią, z dwoma szafkami na bokach wspartymi na czterech konsolowych, profilowanych nóżkach. Całość fornirowana, naroża ozdobione wzorzystą okeliną. W lewej szafce półka, w prawej cztery szufladki;
Polska, 1 poł. lat 30 XX w.
Typowe biurko gabinetowe z dużą powierzchnią do pracy, wykonane w tzw. polskiej odmianie stylu art deALco, o uproszczonych, ale nadal
skubizowanych formach i dekoracji z wzorzystego forniru orzechowego.